Zajímavosti o kávě

Flat white

Flat white je horký kávový nápoj, který pravděpodobně vznikl v osmdesátých letech dvacátého století v Austrálii nebo na Novém Zélandu. A od těchto dob se stále těší velké popularitě mezi svými příznivci. Je ovšem pravda, že ne všude si zákazník, který si poručí flat white, přijde na své.

Zajímavá fakta o kávě III.

Rádi trávíte odpoledne v kavárně s přáteli nad šálkem kávy? Uvolněná atmosféra, nezávazný hovor, vůně kávy a na jazyku se rozpouští její silná chuť. I tak může vypadat ideální zakončení pracovního dne.

Zajímavá fakta o kávě II.

Protože si kávu většina z nás ráda dopřeje nejen v pohodlí domova, ale i na cestách, ve vlaku, v letadle nebo v obytném voze, kde není místo na rozměrné přístroje, které by z kávových zrn vykouzlily italské espresso, spokojíme se i s instantní kávou.

Zajímavá fakta o kávě I.

Pití kávy patří určitě k těm příjemnějším činnostem v našich životech. Přestože je káva každodenní součástí našeho života a s každodenností už příprava a servírování kávy téměř splynuly, fakta týkající se kávy rozhodně obyčejná nejsou.

Cikorka

Cikorka je název rozšířené a velmi oblíbené kávové náhražky, která se vyrábí z praženého kořene čekanky. Obsahuje vysoký podíl výživných látek a je samozřejmě bez kofeinu, takže si horký nápoj se specifickou chutí, která mnohým připomene chvíle dětství, může dopřát opravdu každý. Děti ani seniory nevyjímaje.

O kofeinu

Kávová zrna obsahují desítky organických látek o jejichž fysiologických účincích víme pramálo.